DEN ZEMĚ

22. 4. žáci 5. třídy «oslavili»  DEN ZEMĚ jakožto projektový den. Paní učitelka nachystala různorodé aktivity, které zahrnovaly samostatnou práci ve skupinách, rozdělení rolí každému z účastníků a hledání informací na internetu. Každá skupina žáků měla nachystat informace o třídění odpadů do 8 speciálních kontejnerů, namalovat je a vysvětlit, jaký odpad kam patří. Dále měli za úkol odhadnout tajenku z křížovky na téma «Třídění odpadu»  a napsat vzkaz Zemi. Jedním z úkolů bylo najít na Internetu, jak dlouho se rozkládají různorodé odpadky. Opakováním učiva u přírodovědy byl úkol, kde žáci měli roztřídit zvířata do existujících ekosystému. Práce ve skupinách se žákům moc líbila, každý měl svůj úkol a využil svých schopností. Hledání informací na internetu žáky také baví a zároveň rozvijí. Do toho projektu se zapojili také pedagogové (učitel i asistent) tím, že kontrolovali práci, pomáhali slabším skupinám a na závěr udělali výzdobu školní nástěnky, aby se žáci z jiných tříd mohli také poučit a dozvědět se, jak chránit naši planetu Zemi.

a.jpg