Pedagogický sbor

Pro vzdělávání je důležitá osobnost pedagoga, který dává svým žákům osobní příklad. Každá osobnost pedagoga je individuální, ale v celkovém souhrnu všechny tvoří kolektiv, který má jediný cíl – vychovat žáky, kteří budou vidět okolní svět v souvislostech, budou umět používat informace ke své práci a životu.

Na škole působí kvalifikovaný pedagogický sbor. Učitelé splňují podmínky vysokoškolského vzdělání. Pravidelně se účastní různých kurzů a seminářů v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. Pro dosažení cílů hledají nejrůznější způsoby a metody práce ve vztahu k potřebám a možnostem jednotlivých žáků.

Na škole mají možnost pracovat také speciální pedagogové, případně asistenti pedagogů pro žáky s výukovými poruchami učení, chování nebo pro žáky se zdravotním postižením. Součástí pedagogického sboru jsou i kvalifikované vychovatelky školní družiny.

Výchovná poradkyně je zároveň preventistkou sociálně-patologických jevů a spolupracuje s poradenskými zařízeními. V rámci tzv. minimálního preventivního programu je kompetentní k poskytování informací k dané problematice.

Všichni zaměstnanci se podílí na příznivém klimatu školy, které je dobrým předpokladem pro dosažení stanovených cílů.

Učitelé

1. třída - Mgr. Lenka Hudcová