BESEDA "BEZPEČNĚ NA INTERNETU"

Ve středu 17. 10. 2018 se v 5. třídě konala beseda s paní por. Alicí Musilovu na témata "Bezpečně na internetu a "Kyberšikana".

V dnešní době se děti již od útlého věku pohybují ve světě internetu zcela běžně, a proto je potřeba je obeznámit s možnými nebezpečími, která tuto aktivitu provází. Paní policistka dětem vysvětlila, jaká rizika existují, jak se jich vyvarovat a kde hledat případnou pomoc, Závažným problémem současnosti je také kyberšikana, o které si žáci poslechli i prostřednictvím příběhů z policejní praxe. Děti se tak dozvěděly, že být "online" neznamená pouze zábavu, ale i reálná nebezpečí, která je nutná umět včas rozpoznat, a pokud možno se jim vyhnout správným a bezpečným chováním na internetu. Důležité také je, aby děti netrávily na počítači většinu svého volného času, ale měly dostatek takových aktivit, které podporují jejich zdravý fyzický a duševní rozvoj.