Vícejazyčnost je bohatství

article preview

V září se žáci z kroužku «Mluvím česky!», pro které český jazyk není mateřským jazykem, zúčastnili soutěže «Vícejazyčnost je bohatství». Pořádal ji spolek Zaedno v Praze. Soutěž záměrně cílila na všechny vícejazyčné děti, překračuje tím hranice národnostních menšin, spojuje všechny, kteří jsou šikovní a dokážou číst a psát v dalším jazyce již v raném věku.
Od naší školy bylo přihlášeno 7 dětí, které umí ukrajinský, vietnamský, anglický, ruský, slovenský a samozřejmě český jazyk.
S dětmi jsme udělali společný výrobek — leporelo na téma «Praha — starobylá a moderní».

10.11. 2023 v Praze proběhlo vyhlášení a ocenění účastníků a náš výrobek dostal zvláštní ocenění v kategorii pro ukrajinské a další dětské uprchlíky. Během týdne jsme dostali dárky a diplom. Spolupráce  na výrobku se dětem moc líbila, a zároveň si zopakovaly a zjistily hodně informací o Praze. Děkujeme rodičům děti za pomoc. Také děkujeme spolku Zaedno, který tuto soutěž organizuje každý rok, spojuje tak děti různých národností a seznamuje je s jinými jazyky.

Soutěžní práce si můžete prohlédnout pod tímto odkazem.